http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/91.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Кількість переглядів : 3717481
Актуальна інформація
Підстави для здійснення позапланових перевірок

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України від 05 квітня 2007 року №877-V«Про  основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позапланові контрольні заходи здійснюються за наявністю підстав, зокрема:

подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;

перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);

обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення;

неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;

настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Фізичні особи, які подали безпідставне звернення про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом.

 
З 1 січня 2015 року відбулися зміни у сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій

( Закон України №71-VIII, яким внесено зміни, опубліковано в спецвипуску газети „Голос України” від 31 грудня 2014 року №254. З текстом  Закону можна ознайомитись за посиланням: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/71-19.)

 

1. Сплата збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти:

Платниками збору визначені фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів). Об'єктом оподаткування у даному випадку є сума операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

Розмір пенсійного збору становить 2%  від об’єкта оподаткування.

Порядок проведення операції з купівлі іноземної валюти фізичними особами для погашення кредитів встановлюється Національним банком України.     Національний банк України забезпечує організацію і контроль за сплатою (утриманням) збору при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами, крім банківських установ, у готівковій формі.

Банки подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами, крім банківських установ, у готівковій формі у порядку та за формою, визначеними КМУ.

Детальніше...
 
Нормативна база

Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР із змінами

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" від 03.11.1998 № 1740 зі змінами

 
НОВАЦІЇ В ПОРЯДКУ ДОБРОВІЛЬНОЇ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ!

З  28 квітня 2013 року набрав чинності Закон України від 4 квітня 2013 року № 184-VIІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску” (опубліковано в газеті “Голос України” від 27.04.2013 №82-83).

До набрання чинності цим законом порядок добровільної сплати внесків до Пенсійного фонду був закріплений в декількох законах України, відтепер укладення договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування  можливе виключно в рамках Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон). Договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, укладені відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, діють до закінчення строку дії таких договорів.

Детальніше...
 
Актуально: Для приватних підприємців
Низка змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» потребують додаткової уваги платників єдиного соціального внеску, зокрема фізичних осіб – підприємців та осіб, що забезпечують себе роботою самостійно.

Отже розглянемо порядок обчислення єдиного внеску, терміни його сплати та подання звітності до Пенсійного фонду зазначеною вище категорію осіб у 2013 році.

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний

внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок. За 2012 року підприємець – спрощенець повинен розрахуватись не пізніше 21.01.2013. (у разі якщо граничний термін сплати припадає на вихідний або святковий день, то він переноситься на наступний робочий день). Мінімальна сума єдиного внеску якщо підприємець упродовж всього року обирав спрощену систему оподаткування складає 4572,42 грн. але не більше 77731,12 грн.

Детальніше...
 
123НаступнаКінець

Сторінка 1 з 3