http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/2727.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Кількість переглядів : 3717466
До уваги страхувальників – нове в звітності

З метою приведення норм звітування у відповідність до законів "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "про зайнятість населення", Податкового кодексу,  Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.12.2012  № 24-1, яка зареєстрована  в  Міністерстві  юстиції  України 27  грудня  2012  року   за № 2204/22516 внесено зміни до форм щомісячного звіту для страхувальників, які використовують працю найманих працівників (табл. № 1, 5, 6 Додатку 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Зокрема, в таблиці № 1 Додатку 4 додано показники щодо  кількості працівників, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, нарахування єдиного соціального внеску підприємствами суднобудівної промисловості.

В таблиці № 5 Додатку 4 додано реквізит щодо дати створення у звітному періоді нового робочого місця для працівника, який має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Ці нові реквізити додані до звітності відповідно до ст. 24 Закону "Про зайнятість населення", адже роботодавцю (починаючи з 1 січня 2013 року), який створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і платив кожному зарплату не меншу за три мінімальні, протягом наступних 12 календарних місяців буде компенсовано за рахунок Державного бюджету України фактичні витрати в розмірі 50% від суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць (за умови збереження такого ж рівня зарплати за кожну особу й наступного року).

В таблиці 6 Додатку 4 додано реквізити щодо кількості  днів перебування працівника у трудових/цивільно-правових  відносинах протягом календарного  звітного місяця та ознаки нового робочого місця. Також, додано тип нарахування 10 для відображення нарахованої суми заробітку за дні відпустки.

 

До обов'язкових реквізитів у звіт додано код основного виду економічної діяльності, відповідно до якого встановлено клас професійного ризику.

 

Слід врахувати, що не подають звітність до органів Пенсійного фонду України юридичні особи, які не використовують працю найманих осіб.

Крім того, відомості про застрахованих осіб і звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що мають тип форми "коригуюча" або "скасовуюча", можна подавати лише після того, як за заявою платника територіальний орган Фонду здійснить перевірку цих даних.

 

Про нові терміни та форму подання звіту фізичними особами – підприємцями за 2012 рік на сайті головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області розміщено окрему інформацію.

 

Для усіх категорій страхувальників залишається вимога подавати звіт на паперових носіях особисто – надісланий поштою, не вважатиметься поданим.