http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/4829.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Опитування

Як Ви оцінюєте роз'яснювальну роботу Пенсійного фонду
 
Кількість переглядів : 3717428
З 1 квітня 2015 р. набирає чинності Закон України від 02.03.2015 р. № 213-VШ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»

Законом № 213 змінено, зокрема, порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) на час роботи пенсіонера: пенсія в певний період часу або не виплачується, або виплачується із обмеженням.

Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) залежить від того, за яким законом призначено пенсію та на яких посадах /роботах працює пенсіонер (додається в табл.).

Водночас Законом №213 надано право деяким категоріям осіб одержувати під час роботи пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) в повному розмірі.

Так, обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання працюючим пенсіонерам не поширюється на осіб (незалежно від того, за яким законом і який вид пенсії їм призначено: по інвалідності, за віком, в разі втрати годувальника чи за вислугу років):

1.1 які визнані інвалідами І або ІІ груп;

1.2 які визнані інвалідами війни III групи;

1.3 яким установлено статус учасника бойових дій;

1.4 на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». До таких осіб належать:
сім'ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених ст. 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних підчас захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також унаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів;
сім'ї військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які призивалися на збори військовозобов'язаних Міністерства оборони, органів внутрішніх справ і державної безпеки колишнього Союзу РСР і загинули (померли) під час виконання завдань з охорони громадського порядку в надзвичайних ситуаціях, пов'язаних з антигромадськими проявами;
сім'ї загиблих під час Великої Вітчизняної війни осіб із числа особового складу груп самозахисту об'єктових та аварійних команд місцевої протиповітряної оборони, а також сім'ї загиблих унаслідок бойових дій працівників госпіталів, лікарень та інших медичних закладів;
сім'ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать:
утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;
батьки;
один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
діти, які мають свої сім'ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;
діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;

1.5 протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, призначених особам:
—які проходять військову службу;
— або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури;
— або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об'єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою;
- до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, призначених відповідно до законів України «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

Слід звернути увагу:
порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений Законом № 213, поширюється на пенсіонерів (одержувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від дати призначення пенсії;
залишаються незмінними норми Закону України «Про державну службу» про те. що в разі повернення на державну службу особи, якій призначено пенсію за І чи II групою інватідності відповідно до цього Закону, виплата пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення нею граничного віку перебування на державній службі;
залишаються незмінними норми ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено, що «військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до органів внутрішніх справ, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період або прийняття на військову - службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту виплата пенсій на час такої служби не припиняється».

 

02.03.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення"

 

Огляд запитань та відповідей, які виникають при застосуванні Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213