http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/6205.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Опитування

Як Ви оцінюєте роз'яснювальну роботу Пенсійного фонду
 

Гаряча лінія

Корисні посилання

Кількість переглядів : 3579871
Відбулося виїздне засідання колегії головного управління
Четвер, 29 червня 2017 19:49

27 червня на базі Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України відбулося виїзне засідання колегії головного управління.

Під час засідання колегії відзначено, що за п’ять місяців поточного року органами Пенсійного фонду області забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі з урахуванням підвищень. Призначено 4,4 тис. нових пенсій, здійснено перерахунки понад 200 тис. пенсіонерам, надано 124,5 тис. пенсійних послуг, розглянуто 23,8 тис. звернень громадян.

 

З початку року, за оперативними даними, видатки на виплату пенсій та допомог, склали 2783,7 млн. грн., що на 267,7 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. В середньому на місяць в області спрямовується на такі цілі 620 млн. грн.

Завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 грн з початку поточного року фонд плати праці в області зріс на 146%, що дозволяє пенсіонерам впевнено розраховувати на збільшення пенсії як за плановим перерахунком в грудні, пов'язаним зі зміною прожиткового мінімуму, так і осучаснення пенсій, що планується Урядом у цьому році.

Не зважаючи на песимістичні прогнози щодо запровадження 3200 грн як мінімальної заробітної плати, за даними Реєстру ПФУ з початку року в області на 8,3 тис. осіб зросла кількість застрахованих осіб в т.ч. на 0,4 тис. осіб-підприємців. Створено 2,9 тис. нових робочих місць та близько 2,0 тис. робочих місць легалізовано.

Проте, понад 36% осіб працездатного віку області (без осіб з інвалідністю та безробітних осіб) не беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні. Орієнтовні втрати, що несе бюджет ПФУ від несплати такими особами соціальних відрахувань на мінімальному рівні обраховується в сумі 2,0 млрд. грн та до місцевих бюджетів 1,6 млрд. грн на рік.

Ось чому особливу увагу на засіданні було звернуто на співпрацю з місцевими органами влади у питаннях відновлення порушених прав громадян на оформлення трудових відносин, забезпечення гарантій в оплаті праці, забезпечення рівності в участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Керівники головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумської обласної ради професійних спілок України та Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» підписали Угоду про співпрацю, головною метою якої є взаємна підтримка в досягненні спільних цілей щодо забезпечення утвердження в Україні справедливої системи пенсійного страхування та захисту інтересів працівників, пов'язаних з формуванням та реалізацією їх пенсійних прав.

Головними завданнями органів Фонду на найближчу перспективу колегія визначила здійснення заходів по впровадженню єдиних стандартів та технологій обслуговування громадян, забезпечення якісного та оперативного надання послуг, розвиток їх стаціонарних та дистанційних форм, осучаснення пенсій та широка інформаційна робота по роз'ясненню чергового етапу пенсійної реформи.