http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/6233.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Опитування

Як Ви оцінюєте роз'яснювальну роботу Пенсійного фонду
 

Гаряча лінія

Корисні посилання

Кількість переглядів : 3655030
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Четвер, 12 жовтня 2017 11:01

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.

При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування  внутрішньо переміщених  осіб на підконтрольній українській владі території.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

 

Функції щодо видачі довідки внутрішньо переміщеним особам, її скасування та ведення Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб покладені на територіальні органи соціального захисту населення.

За повідомленням Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради від 13.09.2017 Законом України від 20.10.2014 №1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” передбачено прийняття структурним підрозділом з питань соціального захисту рішення про скасування дії довідки на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що особа повернулася до покинутого місця постійного проживання у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:
- дані, отримані з відповідних державних реєстрів;
- дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- дані, отримані в результаті обміну інформацією вказаного структурного підрозділу з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.

З метою недопущення порушень, внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити орган соціального захисту населення за місцем перебування на обліку про добровільне повернення до покинутого постійного місця проживання не пізніше як за три дні до від’їзду або письмово повідомити про відсутність за місцем проживання/перебування понад 60 днів із зазначенням обґрунтованих на те причин.

Прийом громадян із зазначених питань проводиться у відповідних установах соціального захисту населення, зокрема, мешканців м. Суми у Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради за адресою: вул. Харківська, буд. 35, каб. № 132 з понеділка по четвер з 800 до 1800, в п’ятницю з 800 до 1700, телефон «гарячої» лінії для консультацій – 60-46-04.