http://pfu-sumy.gov.ua/images/og/97.jpg

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, тел. (542) 679-261, факс 679-899, e-mail: info@sm.pfu.gov.ua

Головне меню

Кількість переглядів : 3717471
Документи для перерахунку пенсії
З 10 листопада заяви на переведення пенсій від переселенців органи Пенсійного фонду України приймають за наявності довідки про взяття на облік

Органами Пенсійного фонду України забезпечується виплата пенсій особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

7 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України ухвалив  постанову № 595 про фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.

Детальніше...
 
Пенсійне забезпечення інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до статей 54 та 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 01.01.2012 визначається Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210.

Відповідно до його норм пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

При цьому заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи.

Проте, у разі, коли особа пропрацювала у зоні відчуження з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні.

Отже, якщо особа працювала у зоні відчуження, наприклад, у період з 26.04.1986 по 13.07.1988, заробітна плата для визначення пенсії по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків може бути визначена за будь-який повний календарний місяць роботи у зазначений період.

Обчислюватись із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць пенсія може також, якщо особа працювала на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менш як 12 місяців у період з 26.04.1986 до 01.08.1987.

Якщо особа відпрацювала в зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження. Наприклад, якщо особа працювала в зоні відчуження з 15.05.1986 по 24.01.1987, пенсію буде обчислено за повні місяці роботи в зоні відчуження, а саме з 01.06.1986 по 31.12.1986.

Якщо ж особа відпрацювала в зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 — 1990 рр., за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4.

Детальніше...
 
Документи, необхідні для перерахунку пенсій

Питання щодо подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15) регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі – Порядок №22-1).

До заяви про перерахунок пенсії за затвердженим зразком згідно із додатком №4 до Порядку №22-1 у зв'язку із урахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення пенсії, у зв'язку із зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами "б", "в", "ґ" пункту 7, пунктом 13.
У разі необхідності надаються додаткові документи.

При зміні групи інвалідності орган, що призначає пенсію, додає до пенсійної справи виписку з акта огляду МСЕК про зміну групи інвалідності.

Поновлення виплати раніше призначеної пенсії здійснюється за документами, що є у пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії. У цьому разі заробітна плата для обчислення пенсії визначається з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за календарний рік, який враховувався при призначенні (перерахунку) пенсії, виплата якої відновлюється.
У такому самому порядку за бажанням пенсіонера здійснюється переведення з одного виду пенсії на інший.

Детальніше...